Кожної другої неділі травня в Україні відзначається поважне                    свято - День матері
Найдорожчою людиною в нашому житті завжди була, є й буде мама. Із нею ми відкрили для себе світ. Перші кроки зроблено, тримаючись за маминінадійні руки.   
Перші кроки зроблено, тримаючись за мамині надійні руки. Перша пісня — мамина. Першу іграшку подала мама, і перша порадатеж мамина. Наша мама найдорожча, найкраща та єдина. Мама ласкава, ніжна та добра. Вона завжди поруч.
Слово "мати", "мамо", "матуся" завжди асоціюється у нас з любов'ю, добротою, ласкою. Мати – найближча людина, яка піклується про нас, незалежно від нашого віку, статусу, сімейного стану, майже єдина людина, яка любить нас безумовною, щирою любов'ю.
Українці відзначають  день найдорожчої у житті людини – мами. Це найважливіші жінки для кожного з нас. І здається закономірним, що ми відзначаємо таке свято. Але з чого все почалось?
Тенденція
святкувати День матері прийшла до нас із США. Саме там 8 травня 1914 року вперше офіційно, на рівні країни відзначили це свято.
Але перші
згадки датуються набагато ранішими періодами. Розповідають, що схоже свято існувало у древніх греків – цебув день вшанування богині Реї, матеріусіхбогів. А у стародавньому Римі відзначали день богині-матері Кібеле. Святкування тривало 3 дні уберезні. Кельти вшановували богиню Бріджит – войовничу жінку, яка поєднала в собі тендітність та неймовірну силу.
 
В Україні  офіційно День матері почали святкувати з 2000 року. Саме тод ібуло постановлено вітати наших матусь у другу неділю травня. Але ідея виникла набагато раніше.
 У 1928 році Союз українок Канади вирішив вшанувати найрідніших мам. Отже, перший День матері святкували українці, та не в Україні. Але вже наступного року дійство відбулося у Львові, і знову ініціатором стала жінка – редактор тижневика "Жіноча доля" Олена Кисилевська (напевно, тільки жінка може збагнути усю сутність материнства). Того ж року "Союз українок" посприя в поширенню свята по всій західній Україні. Під їх патронатом різноманітні молодіжні та культурні організації влаштовували гучні дійства, аби вшанувати найрідніших матусь.
                
Чому
мами удостоїлися такого особливого ставлення – очевидно. Але на державному рівні символізм свята набуває глобальніших обрисів. Держава, чи то народ, вбачає у матері берегиню роду, спадщини, культурних цінностей, традицій та звичаїв, які вона передає свооїм діткам. В їхніх руках продовження роду та виховання достойних членів суспільства.
Цікаво, що День матері відзначається не тільки на державному рівні, а й на релігійному. Напевно, травень не випадковообрали для цього свята – це місяць Пречистої Діви Марії, до якої ще українські козаки та князі звертались за допомогою та заступництвом. Навіть для древніх слов'ян цей місяць бувособливим: вонивважали, що природа-мати пишно одягає свою дочку-землю квітами та зеленню, щоби та дарувала людям життя. 

День матері - це день, коли ми можемо
подякувати нашим мамам заусе те добре, що вони для нас зробили, за їх самопожертву і любов. Тому не забудьте привітати своїх найрідніших матусь. Цього дня ви можете подарувати їм щастя!
         Мати. Мама. Матуся. Скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово. Воно про найближчу, найдобрішу, найкрасивішу і наймилішулюдину у світі. Її очіс упроводжують дітей у далеких життєвих мандрах, материнська ласка гріє нас все життя аж до старості. Її створив Бог на цій грішній землі для краси і щастя, щоб вона дарувала життя і булла продовжувачем  роду людського.
День матері відзначається у другу неділю травняв більшості країн Європи, в Канаді, Китаї та Японії. 2000 року до списку цих країн приєдналася і Україна.
Традиції святкування в світі
У багатьох країнах світу це свято відзначають в інші дні. Часто воно приу рочене до релігійних свят, присвяченихБогородиці - Благовіщення, Успіння, Непорочного зачаття, Покрову.
Розрізняються і традиції святкування. Так, наприклад, в США і в Австралії в День матері до одягу прикріплюють квітку гвоздики. Причому, її колір важливий: гвоздику будь-якого кольору, крім білого, носить той, чия мати жива, а білу квітку - той, чиєїматері вже немає в живих.
Але, не зважаючи на відмінності в культурах і традиціях, у всіх країнах світу в День матері прийнято дякувати  мамам, радувати їх подарунками  та увагою.
                        
                                       Традиції святкування в Україні

В Україні День матері святкували задовго до 2000 року. Ще до Другої  світової війни його відзначала українська діаспора в Канаді, а також на Галичині. Оскільки для незалежної України це свято покищо досить молоде, усталені традиціїще  не сформовані.
Частково привітання з Днем матері схожі на привітання з 8 Березня - з тією лише різницею, що вони адресовані не всім жінкам, а лише тим, хто пізнав щастя материнства.
Квіти, невеликіми лі подарунки, листівки та побажання - все це стало атрибутами святкування Дня матері в Україні. Сьогодні часто можна побачити, як чоловік вітає з цим святом дружину, яка подарувала йому дитину.
Але головне - не зовнішні атрибути, а щира подяка за дар життя, яку ви можете проявити доматері. Подаруйте їй найцінніше, що у вас є - ваш час, вашу увагу і вашу турботу.
Якщо говорити між нами,                    
То все починається з мами.
І казочка перша у світі,
І сонячна
подорож в літо.
Найперші
легенькі сніжинки
І сяюче диво – ялинка.
Від
мами – і літери, й слово,
І зроблена разом обнова….
Якщо
говорити між нами,
То все починається з мами.

Можна у світі
чи мало зробити –
Перетворити зиму на літо.
Можна море й океани
здолати,
Гору найвищу штурмом узяти,
Можна пройти крі
зь пустелі і хащі,
Тільки без мами не можна
ні защо,
Б
онайдорожче стоїть за словами:
“В світі усе починається з мами!”
 Що секунди  у світі  народжується  три  люди, і  вони  теж  незабаром  зможуть  вимовити  слово  «мама». З перших  днів  життя  дитини  мати  живе  його  диханням, його сльозами й усмішками. Любов  матері  так само  природна, як цвітіння бузку. Сонце  зігріває  все  живе, а  її  любов  зігріває  життя  малюк  Матір  відкриває перед дитиною великий світ, рідну землю. У  його  вуста  вона  вкладає  рідну  мову, що увібрала  багатства  розуму,  думки  й  відчуття  поколінь. Вона  наповнює  його  життя  духовною  силою, допомагаючи  осягнути  вічні  цінності.
На світі так багато  мам, і  в кожній  мамі  є  щось особливе. Але  є у  них  і  загальна  риса –  це неосяжна любов  до  своїх  дітей. Вона  читається  в їх  очах, вона  живе в  їх  серцях. Вона – початок життя, хранителька, берегиня Дому, Життя, Любові, Душі й високого Духу.
  На щастя, на здоров’я, на довгий вік дарувала мати вишиту сорочку.Дарувала не будь-кому, а дитині, братові, чоловікові. Коли син вирушав у далекі мандри, просив свою неньку вишити сорочку. Вона нагадувала йому про рідну домівку, теплі мамині руки, захищала і оберігала від лиха.
МОЇЙ МАМІ
Мамо люба, добра, мила…                                   
Як іще назвать тебе?
Це ж для мене ти пошила
З
шовку плаття голубе.

Ти
мені читаєш книжку,
Хочеш
розуму навчить.
Ляжуспати — ходиш
нишком,
Все боїшся
розбудить.
Захворію хоч злегенька —
Цілу
ніч не будеш спать.
То ж дозволь, тебе, рідненька,
За усе поцілувать!
Ніколи не сваріться з найближчою вам людиною, з мамою. І як би видеколи  не намагалися витіснити її з серця, замінивши своїми кращими друзями і подругами, – нічого не вийде. У важкий і гіркий годинник життя ви все одно пригадаєте про свою маму – найближчу і ріднішу істоту – і до неї звернетеся.
Умійте цінувати любов  матері. Будьте дбайливі до цієї любові. Не ображайте її випадковою грубістю, різким словом, неслухняністю. Адже лише мама думає про нас завжди і скрізь. Тільки мама завжди приймає нас такими, які ми є.Серце її завжди з своєю дитиною.
Жінка – мати творить світ, в якому розум живе у злагоді із серцем. Хай же ця святкова дата на календарі – День матері – стане особливо домашнім, і загальнонаціональним  святом.  

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

День Конституції України