Індивідуальний план шкільного бібліотекаря під час карантину

 

Індивідуальний план роботи

під час карантину

з 14.04-30.04.2021


№ з.п.

Число

  Зміст роботи

14.04.

Поповнення сайту бібліотекара новими матеріалами  

Тема:« Читати – це класно! Читати – це круто! Читати – це модно!»

1.

15.04

Упорядкування щоденника роботи бібліотеки

2.

 16.04-19.04.

 

Складання актів на списання підручників, які не відповідають шкільній програмі:      1-3кл.,  5-6 кл.

3.

20.04

Робота з річним планом роботи бібліотеки. Аналіз виконання роботи .

4.

       21.04-22.04 

Продовжити роботу над складанням  актів для списання 7-9 кл.

5.

23.04

Підготовча робота до інвентаризації підручників 1-4 кл.

6.

26.04

     Опрацювання фахової літератури

7.

27.04

 

Робота над презентацією «Свято писанки».

8.

29.04

4. Підбір та систематизування матеріалу  на тему «Як захистити себе від корона вірусу» . Виготовлення буклету.

9.

30.04

1. Пошук онлайн матеріалів з розвитку інтересу до читання у здобувачів освіти.

 


Шановні батьки!

Вміння читати - це невід'ємна частина культури: бо воно вчить мислити, набувати знання та розвивати уяву. Книга та Інтернет йдуть поруч. І діти на жаль все більше віддаляються від книги. З читаючої країни ми на жаль перетворюємося в країну, що вміє читати. Роль книги в формуванні дитини, її характеру, асоціативної поведінки через ототожнення з героями книг надзвичайно велика. І тому рекомендації батьків у читанні літератури має дуже велике значення. 

 Щоб дитина  була успішною в школі і майбутньому житті   необхідно  досягти необхідного рівня    техніки читання та усвідомленості прочитаного                                                                                      
-         оптимальне читання - від 120 до 150-ти слів за хвилину. Саме за такої швидкості досягається краще розуміння тексту.
Практика  показує6-8-х класах успішно встигаючими в основному були ті, хто наприкінці початкового навчання читав 130-170 слів за хвилину, учнями із середнім рівнем навчальних досягнень - 100-140 слів за хвилину, а з низьким - 80-90 слів за хвилину. Швидко читають зазвичай ті учні, які читають багато.
Необхідно враховувати темперамент дітей. Норма:
-         холерики вимовляють 150слів за  хвилину
-         сангвініки -130
-         флегматики - нижче 120
Необхідно розвивати інтерес до читання:
-         книги повинні бути різножанрові (пригоди, казки, розповіді про тварин, про ровесників тощо);
-         книги повинні бути в кожному дому;
-         дитина повинна поетапно з допомогою батьків, вчителів, бібліотекаря підбирати книги для домашньої бібліотеки;
-         записати дитину до шкільної та дитячої бібліотек;
-         родинне читання книг;
-         обговорення прочитаного, ілюстрацій в книзі, акцентування на обов'язковому знанні прізвища автора та назви книги;
-         бажано, щоб дітям виписували дитячі журнали і газети;
-         особистий приклад - читаючі батьки - читаючі діти
Дитина повинна читати книгу:
-         починаючи читання з обкладинки та титульної сторінки книги;
-         не пропускати описів природи та роздумів автора;
-         і до самого кінця
-          треба привчити дітей берегти книгу.


"Свято писанки"

Хто не вміє малювати писанки, або просто хоче зробити яскраве, сяюче незвичайне Великоднє яйце. Пропонуємо декорувати яйце за допомогою блискіток – пайєток, напів намистин та матеріала, який зветься металевою сіткою. Другий варіант – декорування за допомогою мотузки та саморобних квіточок з фоамірану. Цей другий варіант – яйце у вигляді гніздечка для пташки. Під статтею буде відео, на якому ви зможете побачити технологію – як саме робити такі яйця.

Але для початку, власне, про яйця. Можна купити пластикове або дерев’яне яйце, а можна просто “видути” звичайне куряче. Для цього потрібно зробити дірочки з обох кінців яйця. Дірочки робляться товстою голкою, спицею для плетіння, або шилом. Потім, тримаючи яйце над чашкою, подути в одну із дірочок – жовток і білок випадуть у чашку. З них можна зробити яєшню чи додати у млинці) А от шкарлупку – цілісеньку – декорувати. Для декорування знадобиться клей – або миттєвий або гарячий з пістолету.

До Свята Воскресіння Господнього лишається певний термін, тому ми ще маємо вдосталь часу, щоб запастися необхідними барвниками. Тому якщо хочемо мати справу з натуральними барвниками, знайомимося з асортиментом. Найчастіше на писанках можна побачити білу, жовту, червону і чорну барви. Ми вже з’ясували, що сині відтінки писанці подарують ягоди чорниці і бузини. У жовтий колір фарбують багато рослин – і березові сережки, і цвіт бузини, жовтець, ромашка, пижмо і багато інших. Але справа в тому, що рослини фарбують яйця не в чисті кольори, а у найрізноманітніші відтінки. . Хоча результат залежатиме і від того, яке яйце ви фарбуватимете – біле чи вже пофарбоване. Також розмальовувати яйця можна гуашшю, акварельними, олійними фарбами або ж спеціальними лаками та фарбами для яєць.Майстри радять використовувати цю техніку на попередньо зварених яйцях і після варіння залишити їх у гарячій воді. Почергово яйця дістають, насухо витирають і ставлять на підставку.Спочатку розфарбовують пензликом верхню частину яйця — на гарячому яйці фарба швидко висихає. Потім яйце перевертають і розмальовують іншу частину.

КРАПАНКИ

Ця техніка розпису яєць є однією з найпростіших. Саме крапанки (від укр. «крапати»), де не потрібна точність ліній, вміння працювати з писачком і знання символів, найкраще робити з маленькими дітьми.

Техніка виконання: яйце спочатку потрібно занурити в одну фарбу, потім вийняти і висушити. Далі на вже забарвлене яйце точково наносять розплавлений гарячий віск. Коли він висохне, яйце занурюють у наступний за насиченістю колір (жовтий-помаранчевий-червоний-зелений-синій). Остання фарба, використана у крапанці, і буде загальним тлом, на якому будуть різнокольорові краплі.Крапельки можна робити однакового або різного розміру, правильної або довільної форми.Псля завершення всіх дій яйце обережно підносять до полум’я свічки (тримають збоку, а не над нею, щоб не закоптилося) і, коли віск тане, витирають його паперовою або тканинною серветкою. З-під шару воску з’явиться яскравий візерунок, виконаний різнокольоровими точками.

 Поробки на Великдень з дитиною: прості і симпатичні ідеї 

Ще одна проста, але симпатична поробка на Великдень з дитиною - загорнуті в красивий папір яйця. Все що потрібно - це вирізати кружальця з фольгованого паперу і пришити їх ґудзичком, щоб вийшло, як на цукерках.

Поробки на Великдень з дитиною: прості і симпатичні ідеї  

Наприклад, вирізати з паперу зайчиків, які тримають лапками шоколадки. Нехай дитина самостійно намалює зайцям мордочки. А лапки обов'язково варто приклеїти до цукерку.

Поробки на Великдень з дитиною: прості і симпатичні ідеї

Також, ви можете спробувати вирізати з картонних коробок для яєць красиві підставки під великодні яйця, приробивши до них гребінець і дзьоб з фетру, щоб підставка імітувала півника.

Поробки на Великдень з дитиною: прості і симпатичні ідеї


















Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

День Конституції України